Sétanaptár
 

Reggel jó korán el is indulunk, hogy egy teljes napon át bebarangoljuk a várost. Tudom, hogy te is jártál már itt, ismersz egy-két áltanos dolgot, de ismered-e az igazi titkokat? Kis udvarokat, eldugott kápolnákat? Hogy hol van a Macskalépcső? Hol áll a dzsámi?

A Városliget egykor mocsaras terület volt, ahová a tatárok beüldözvén a magyarokat, azokat mind lenyilazták. Aztán volt idő, hogy Mátyás király vadaskertje volt itt. Aztán itt épül meg - először papírból és fából a Vajdahunyad vára, azonban az Alpár Ignác tervezte épületnek akkora sikere volt, hogy a köz kérésére megépítik majd azt "igazi"...

Molnár Ferenc regényében szereplő helyszínek nem a képzelet szüleményei, a mai napig minden egyes állomása a történetnek - ha más név alatt is -, de megtalálható. Ezek a helyszínek mind szerepeltek Molnár fiatal életében. Akkor amikor még őt is Neumann Ferencnek hívták.

Talán azt hiszed, hogy nem érhetnek meglepetések, ismered Budapest egykori összes lakosát. De tudtad, hogy itt élt Nicola Tesla, aki a legenda szerint a Városligetben egy látomás folytán jött rá a váltóáramú motor működésére? Hogy itt bujkált, s fogadta nem kevésbé veszélyes vendégeit a Carlos a Sakál, a "világhírű" bűnöző?

Egy esti séta, hogy megcsodáljuk a város karácsonyi fényeit. Adj magadnak egy kis időt ezen a szombat délutánon, hogy a séta során te is ráhangolódj a karácsonyra és megismerd régi korok karácsonyait.

Ezen a decemberi szombaton egy igazán hangulatos, Duna-parti kisvárosba látogatunk el, Ráckevére. Tudtad, hogy az 1440-es években a török elől menekülő szerbek telepedtek meg a városban? Ők fogják aztán majd Kiskeve néven emlegetni a települést, ebből lesz majd idővel Ráckeve…

Az 1800-as évek végén a Keleti pályaudvar mögött rohamléptekkel megépülő városrész egyforma házainak padlásai és alagútjai a bűnözők tanyájává váltak. Itt élték mindennapjaikat a negyed "urai", a jasszok. És itt volt az egykori "apacsfészek", Budapest legnagyobb nyomortanyája.